Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı, mevcut diş durumunuzu sanatsal bakış açısıyla daha estetik ve daha doğal görünüme dönüştüren diş hekimliği alanıdır. Estetik Gülüş Tasarımı yüzümüzün karakteristik yapısıyla uyum içerisinde olan ya da olması gereken şekilde dişlerin yeniden tasarlanma şeklidir.

 

Gülüş Estetiği, diş ve diş etine yönelik tüm cerrahi işlemler, estetik anlamda yapılan tüm müdahaleler, en güzel gülüşü elde etmeye yönelik tedavilerdir. Beyaz Estetik”  ile dişe yapılacak uygulamalarla dişlerin estetik görünümü hedeflenir. Pembe Estetik ile diş etlerine estetik bir görünüm kazandırmak amaçlanır.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı bir diş ve diş eti yapısı olmadan gülüş tasarımı olmaz. Dişler ve diş etlerinin estetik görünümü aynı zamanda sağlıklı bir ağız yapısına, diş ve diş etine sahip olması demektir. Bu aşamada beyaz estetik ve pembe estetik tedavi yöntemleri ile çalışıyoruz.

Beyaz Estetik

Kliniğimizde hem ağız sağlığına hem de estetik bütünlüğüne yönelik uyguladığımız başlıca beyaz estetik tedavi yöntemleri:

  • Zirkonyum diş kaplama tedavisi
  • Bondingbir günde implant
  • Lamine diş kaplama
  • Artenemal bonding tekniği
Pembe Estetik

Pembe estetik tedavileri diş etlerinde sorunları iyileştirmeye yönelik yapılan tedavilerdir. Aşınma ya da farklı sebeplerle tutuculuğunu kaybetmiş bir diş eti, dişleri tutmakta zorlanır. Bunun sonucunda dişlerde sallanma ya da kayıplar yaşanacağı için diş estetiği ve gülüş estetiği açısından olumsuz görüntü ortaya çıkar. Diş etindeki çekilmeler ve erimeler dişle diş etinin birleşme noktasındaki çizgisel hattı da bozacağı için dişlerin estetik görünümünü ve gülüş estetiğini de zorlar.

 

Diş etini tahrip eden ve diş etinde kayıplara neden olan bu tip sorunların ortadan kaldırılmasının ardından uygulanacak olan pembe estetik, görüntü bakımından da bir iyileşme sağlayacaktır.

Whatsapp'ı Aç
Selam
Nasıl yardımcı olabiliriz?